Woochi lugu - õpilasfirmast täisväärtuslikku ettevõtteni.
Alles tähistas Wooch oma teise aasta täitumist ametliku ettevõtte loomisest. Nüüd viskame pilgu peale, kuidas Woochi lugu päris alguse sai.
Esimese Woochi valmistamine aastal 2014 Miina Härma Gümnaasiumi tööõpetuse klassis.

Wooch sai päris alguse 2014. aasta septembris, kui neli Tartu noort Miina Härma gümnaasiumi õpilast otsustasid asutada õpilasfirma, et pakkuda inimestele läbi puidust käekellade võimalust kogeda aega eriliselt. Algus ei olnud lihtne. 2014. aasta sügisel Miina Härma gümnaasiumi tööõpetuse klassis esimest käekella luues seisime vastamisi paljude probleemidega. Kella sobiva disaini leidmine ning samal ajal kvaliteedi ja vastupidavuse tagamine nõudis palju katsetamist ning spetsialistidega konsulteerimist, kuid lõpuks see kõik tasus ennast ära. Aja hindamatu väärtuse, hoolikalt valitud oma erakordse materjali ja kordumatu mustriga puidu ning suure pühendumise ja kirega tehtud käsitöö tulemusel valmis ilus, vastupidav, unikaalne ja eriline käekell - Wooch. Inimestele puidust käekellad meeldisid ning Wooch valiti Eesti aasta õpilasfirmaks 2015. Pärast edu Eesti õpilasfirmade konkursil tekkis võimalus Eestit esindada Euroopa õpilasfirmade konkursil. Seal küll võitu ei õnnestunud tuua, kuid saime tutvustada paljudele Eestit ning lisaks tunnustati Woochi kahe auhinnaga. Tegevjuht Henri pärjati parima juhi tiitliga ning Wooch tervikuna sai tiitli eduka turunduse eest sotsiaalmeedias.

Henrit tunnustati heade juhioskuste eest
Wooch esindamas Eestit Euroopa õpilasfirmade kokursil.

Kohe kui Wooch sai tuule tiibadesse õpilasfirmana, mõistsid Woochi asutajad, et tegevust tuleb jätkata ka pärast õpilasfirma aega. Nii tehtigi, kui loodi 2015 aasta augustis päris ettevõte. Wooch on alates sellest ajast palju arenenud ning kasvanud.  Täna on Woochil oma töökoda, vajalik seadmepark, pühendunud meeskond ning suur ambitsioon anda inimestele võimalust kogeda aega eriliselt - enesekindlalt ja uhkusega. Vaata ka Woochi lugu Radarist.Woochi neli erineva puidu ning värvitooniga mudelit.

Vahvaid fakte Woochi kohta:

  • Esimese kella valmistamine võttis aega 4 kuud.
  • Wooch käekella on võimalik valmistada ka Sinu enda toodud materjalist - näiteks olema valmistanud kellasid pähklipuust, kirsipuust, mustast tammest ja isegi Saaremaa kadakast.
  • Esimesed 132 käekella on valminud Miina Härma gümnaasiumi puutöö klassis.
  • Üks käekell koosneb 48 erinevast detailist.
  • Wooch käekellad on imekerged,  üks käekell kaalub ~37grammi.
Woochi üks eesmärkidest on tutvustada maailmale puidust käekelladega Eesti disaini ja imelist loodust.
Wooch on inspireeritud Eesti kaunist loodusest ning Eesti väikestest küladest. Nii on näiteks erinevad Woochi kellade mudelid saanud oma nime kaunite Eestimaa külade järgi. Tahame ka ülejäänud maailmale näidata kui ilus on meie kodumaa. Seni on Woochi kellasid ostetud enam kui 20 riigist.


Woochi omanikud on muuhulgas näiteks Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja endine president Toomas Hendrik Ilves, endine peaminister Taavi Rõivas, Itaalia peaminister Matteo Renzi, Gruusia peaminister Irakli Garibašvili ja Rio olümpiaproksi võitnud neljapaadi meeskond koosseisus: Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä ning treener Mati Killing. 


Nii mõndagi on selle lühikese aja jooksul juhtunud, kuid nii palju põnevat on veel ees - püsige lainel! 

Peatse kohtumiseni,
Woochi meeskond.Email again: